Korp Petr senior ID: 3887
Profile / Tournaments / History games / Opponents / Other tournaments
13 Oct 2022 20:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 782 | -5.5 | ||||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20:00 | Pikous M | ⇔ | 791 | 1 : 3 | 11-6 8-11 7-11 9-11 | -5.5 | ||
Vojtech J | ⇔ | 785 | 0 : 0 | 0 | ||||
Urban M | ⇔ | 799 | 0 : 0 | 0 |
3 Oct 2022 08:00
Tournament A12. league 800-900
Korp P Sr. | 774 | 3 place | +8.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:01 | 3rd | Korp Petr Oliver | ⇔ | 848 | 3 : 1 | 11-6 6-11 11-6 11-5 | +10.5 | |
10:30 | gr | Kliuchuk R | ⇔ | 845 | 2 : 3 | 15-13 7-11 11-9 5-11 3-11 | -1.1 | |
09:30 | gr | Zahradka M | ⇔ | 904 | 1 : 3 | 13-11 9-11 3-11 4-11 | 0 | |
08:30 | gr | Korp Petr Oliver | ⇔ | 848 | 2 : 3 | 9-11 11-7 11-8 9-11 8-11 | -1 |
23 Sep 2022 08:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 775 | 3 place | -0.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:02 | 3rd | Tonar L | ⇔ | 764 | 3 : 0 | 11-9 19-17 12-10 | +7.1 | |
10:00 | gr | Pozarsky J | ⇔ | 757 | 0 : 3 | 9-11 4-11 10-12 | -9.5 | |
09:30 | gr | Belovsky Jo | ⇔ | 731 | 2 : 3 | 11-6 11-2 9-11 9-11 9-11 | -5.7 | |
08:00 | gr | Tonar L | ⇔ | 764 | 3 : 0 | 11-6 11-9 11-4 | +7.1 |
22 Sep 2022 08:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 773 | 1 place | +2.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:31 | Final | Belovsky Jo | ⇔ | 730 | 3 : 1 | 10-12 11-3 11-5 11-5 | +3.4 | |
10:04 | gr | Varnuska T | ⇔ | 713 | 3 : 1 | 11-8 11-6 6-11 11-4 | +2.4 | |
09:30 | gr | Belovsky Jo | ⇔ | 730 | 3 : 2 | 11-8 10-12 11-9 8-11 12-10 | +2.3 | |
08:00 | gr | Barbora A | ⇔ | 716 | 2 : 3 | 11-4 5-11 11-5 15-17 9-11 | -6.3 |
20 Sep 2022 08:00
Tournament A12. league 700-800
Korp P Sr. | 771 | 2 place | +2.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:30 | Final | Pozarsky J | ⇔ | 755 | 2 : 3 | 11-9 11-4 7-11 5-11 2-11 | -4.6 | |
10:01 | gr | Pozarsky J | ⇔ | 755 | 3 : 2 | 11-13 11-4 11-8 6-11 11-8 | +3.4 | |
09:00 | gr | Barbora A | ⇔ | 723 | 3 : 2 | 7-11 8-11 11-8 11-6 11-4 | +2.1 | |
08:31 | gr | Prokupek Ja | ⇔ | 686 | 3 : 1 | 11-7 11-13 11-9 12-10 | +0.9 |
14 Sep 2022 12:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 772 | 1 place | -0.1 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15:30 | Final | Prokupek Ja | ⇔ | 714 | 3 : 2 | 11-9 17-15 9-11 13-15 11-8 | +1.7 | |
14:30 | gr | Prokupek Ja | ⇔ | 714 | 1 : 3 | 13-15 11-6 8-11 10-12 | -9.5 | |
13:30 | gr | Pavelka R | ⇔ | 740 | 3 : 2 | 13-15 9-11 11-6 11-9 11-8 | +2.7 | |
12:30 | gr | Varnuska T | ⇔ | 725 | 3 : 0 | 11-8 11-4 11-8 | +4.2 |
2 Sep 2022 08:00
Tournament A12. league 800-900
Korp P Sr. | 775 | 3 place | -2.7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:00 | 3rd | Svoboda Ja | ⇔ | 803 | 3 : 1 | 4-11 13-11 11-3 11-6 | +7.6 | |
10:30 | gr | Sucharda Ja | ⇔ | 788 | 1 : 3 | 11-4 5-11 9-11 3-11 | -5.3 | |
09:30 | gr | Holik T | ⇔ | 845 | 0 : 3 | 8-11 9-11 10-12 | -2.5 | |
08:30 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 803 | 2 : 3 | 11-3 9-11 11-6 6-11 6-11 | -2.9 |
1 Sep 2022 08:00
Tournament A14. league 800-900
Korp P Sr. | 782 | 4 place | -6.9 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:03 | 3rd | Sucharda Ja | ⇔ | 790 | 2 : 3 | 11-2 6-11 5-11 11-5 8-11 | -3.7 | |
10:30 | gr | Sucharda Ja | ⇔ | 790 | 3 : 1 | 11-7 14-12 4-11 11-5 | +6.4 | |
09:30 | gr | Bayer A | ⇔ | 847 | 0 : 3 | 4-11 7-11 10-12 | -2.9 | |
08:30 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 799 | 0 : 3 | 8-11 6-11 6-11 | -6.7 |
17 Aug 2022 08:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 793 | 2 place | -9.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:31 | Final | Pozarsky J | ⇔ | 707 | 2 : 3 | 6-11 11-7 11-9 7-11 10-12 | -7.4 | |
10:00 | gr | Kouble D | ⇔ | 714 | 2 : 3 | 17-15 8-11 11-8 6-11 9-11 | -7.1 | |
09:31 | gr | Barbora A | ⇔ | 732 | 3 : 0 | 11-8 11-9 11-9 | +3.2 | |
08:00 | gr | Pozarsky J | ⇔ | 707 | 3 : 0 | 11-5 11-6 11-7 | +1.1 |
16 Aug 2022 08:00
Tournament A14. league 800-900
Korp P Sr. | 799 | 4 place | -6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:00 | 3rd | Havlicek V | ⇔ | 790 | 2 : 3 | 11-4 5-11 11-9 3-11 8-11 | -4.3 | |
10:30 | gr | Havlicek V | ⇔ | 790 | 2 : 3 | 11-8 9-11 11-8 5-11 9-11 | -4.3 | |
09:00 | gr | Holik T | ⇔ | 810 | 3 : 2 | 4-11 11-6 9-11 11-8 11-5 | +4.5 | |
08:00 | gr | Kliuchuk R | ⇔ | 867 | 1 : 3 | 11-4 4-11 14-16 6-11 | -1.9 |
22 Jul 2022 12:00
Tournament A12. league 700-800
Korp P Sr. | 817 | 4 place | -18.3 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:15 | 3rd | Anton P | ⇔ | 779 | 2 : 3 | 11-8 11-8 12-14 8-11 5-11 | -5.5 | |
14:00 | gr | Anton P | ⇔ | 779 | 3 : 1 | 11-7 5-11 11-8 11-9 | +3.7 | |
13:30 | gr | Holik T | ⇔ | 800 | 1 : 3 | 11-7 10-12 8-11 9-11 | -7 | |
12:01 | gr | Sucharda Ja | ⇔ | 799 | 0 : 3 | 6-11 6-11 10-12 | -9.5 |
18 Jul 2022 12:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 824 | 2 place | -6.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15:30 | Final | Cinibulk M | ⇔ | 792 | 2 : 3 | 12-10 11-7 6-11 9-11 10-12 | -5.3 | |
14:00 | gr | Hampejs V | ⇔ | 788 | 3 : 0 | 11-7 11-8 12-10 | +5.1 | |
13:30 | gr | Barbora A | ⇔ | 736 | 3 : 1 | 10-12 12-10 15-13 11-3 | +0.7 | |
12:00 | gr | Cinibulk M | ⇔ | 792 | 1 : 3 | 5-11 11-7 11-13 10-12 | -7.9 |
14 Jul 2022 20:00
Tournament A14. league 800-900
Korp P Sr. | 809 | 2 place | +15.7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:36 | Final | Brozik K | ⇔ | 875 | 2 : 3 | 11-9 7-11 5-11 11-6 8-11 | -1.4 | |
22:31 | gr | Kowalik M | ⇔ | 847 | 3 : 1 | 11-5 10-12 11-9 11-9 | +8.3 | |
21:31 | gr | Bittner M | ⇔ | 881 | 3 : 1 | 11-9 5-11 11-8 11-9 | +10.3 | |
20:33 | gr | Brozik K | ⇔ | 875 | 1 : 3 | 11-6 9-11 6-11 8-11 | -2.1 |
12 Jul 2022 20:00
Tournament A12. league 800-900
Korp P Sr. | 821 | 4 place | -11.9 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:08 | 3rd | Kowalik M | ⇔ | 838 | 2 : 3 | 13-11 3-11 11-5 7-11 5-11 | -3.3 | |
22:30 | gr | Kowalik M | ⇔ | 838 | 2 : 3 | 11-9 11-7 8-11 7-11 9-11 | -3.3 | |
21:30 | gr | Bittner M | ⇔ | 870 | 2 : 3 | 8-11 11-9 12-14 11-8 5-11 | -2 | |
20:30 | gr | Hofman D | ⇔ | 880 | 0 : 3 | 9-11 15-17 9-11 | -3.3 |
6 Jul 2022 20:00
Tournament A12. league 700-800
Korp P Sr. | 811 | 2 place | +10.7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:40 | Final | Urban M | ⇔ | 797 | 2 : 3 | 8-11 11-5 6-11 11-8 5-11 | -4.5 | |
22:00 | gr | Pikous M | ⇔ | 792 | 3 : 0 | 11-5 11-6 11-8 | +6.5 | |
21:30 | gr | Pavelka R | ⇔ | 726 | 3 : 0 | 11-7 11-5 11-5 | +1.2 | |
20:01 | gr | Urban M | ⇔ | 797 | 3 : 0 | 11-4 11-6 11-8 | +6.9 |
2 Jul 2022 00:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 785 | 1 place | +26.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05:30 | Final | Pikous M | ⇔ | 792 | 3 : 0 | 12-10 11-9 11-7 | +8.5 | |
04:30 | gr | Pikous M | ⇔ | 792 | 3 : 0 | 11-9 11-8 11-9 | +8.5 | |
03:30 | gr | Pavelka R | ⇔ | 737 | 3 : 1 | 11-9 11-9 6-11 11-7 | +3.1 | |
02:01 | gr | Gabriel V Sr. | ⇔ | 722 | 3 : 1 | 11-8 12-10 5-11 11-5 | +2.2 | |
01:01 | gr | Prokupek Ja | ⇔ | 726 | 3 : 0 | 11-2 11-6 13-11 | +3.3 |
30 Jun 2022 20:00
Tournament A12. league 700-800
Korp P Sr. | 786 | 2 place | 0 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:44 | Final | Lieskovsky D | ⇔ | 787 | 2 : 3 | 11-6 5-11 11-7 7-11 5-11 | -4 | |
22:31 | gr | Pavelka R | ⇔ | 754 | 3 : 2 | 12-10 8-11 11-7 7-11 11-6 | +2.7 | |
21:30 | gr | Lieskovsky D | ⇔ | 787 | 1 : 3 | 3-11 9-11 11-5 5-11 | -5.9 | |
20:38 | gr | Pikous M | ⇔ | 795 | 3 : 1 | 12-10 6-11 11-5 11-8 | +6.6 |
27 Jun 2022 20:00
Tournament A12. league 700-800
Korp P Sr. | 772 | 1 place | +14.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:30 | Final | Pikous M | ⇔ | 789 | 3 : 2 | 11-7 16-18 13-15 12-10 11-4 | +4.7 | |
22:30 | gr | Prokupek Ja | ⇔ | 757 | 3 : 0 | 11-6 11-7 11-5 | +6.8 | |
21:35 | gr | Pikous M | ⇔ | 789 | 3 : 1 | 11-8 11-6 7-11 11-8 | +7 | |
20:30 | gr | Pavelka R | ⇔ | 760 | 2 : 3 | 13-11 7-11 11-8 9-11 9-11 | -4.5 |
23 Jun 2022 20:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 748 | 1 place | +24.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:30 | Final | Pecka V | ⇔ | 745 | 3 : 1 | 11-2 11-8 8-11 11-6 | +5.8 | |
22:30 | gr | Pecka V | ⇔ | 745 | 3 : 0 | 11-6 11-5 11-4 | +7.7 | |
21:09 | gr | Pycha P | ⇔ | 764 | 3 : 2 | 14-12 9-11 4-11 11-7 11-9 | +4.6 | |
20:00 | gr | Lieskovsky D | ⇔ | 791 | 3 : 2 | 17-15 9-11 4-11 11-6 11-9 | +5.7 |
21 Jun 2022 20:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 746 | 4 place | +1.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:09 | 3rd | Pikous M | ⇔ | 787 | 1 : 3 | 4-11 6-11 12-10 8-11 | -3.5 | |
22:33 | gr | Vu Duy Tiep | ⇔ | 774 | 2 : 3 | 11-7 12-14 12-14 11-8 7-11 | -2.9 | |
21:30 | gr | Pikous M | ⇔ | 787 | 3 : 0 | 11-4 11-9 11-7 | +11.3 | |
20:30 | gr | Pozarsky J | ⇔ | 794 | 1 : 3 | 9-11 7-11 11-9 7-11 | -3.1 |
16 Jun 2022 20:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 752 | 4 place | -5.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:00 | 3rd | Pavelka R | ⇔ | 758 | 0 : 3 | 7-11 6-11 9-11 | -7.5 | |
22:30 | gr | Pavelka R | ⇔ | 758 | 3 : 0 | 11-4 11-9 11-5 | +8.5 | |
21:30 | gr | Lieskovsky D | ⇔ | 777 | 2 : 3 | 11-1 11-13 11-5 8-11 2-11 | -3 | |
20:31 | gr | Kliuchuk R | ⇔ | 792 | 1 : 3 | 5-11 9-11 11-8 7-11 | -3.6 |
11 Jun 2022 20:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 744 | 2 place | +8.7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:30 | Final | Kliuchuk R | ⇔ | 752 | 2 : 3 | 7-11 12-10 11-9 8-11 7-11 | -3.7 | |
22:00 | gr | Kliuchuk R | ⇔ | 752 | 3 : 2 | 7-11 6-11 11-5 11-6 14-12 | +4.3 | |
21:00 | gr | Vrabec Jak | ⇔ | 715 | 3 : 0 | 11-5 11-8 11-9 | +5.7 | |
20:30 | gr | Prokupek Ja | ⇔ | 689 | 3 : 2 | 3-11 9-11 11-4 11-4 11-9 | +1.8 |
10 Jun 2022 20:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 745 | 2 place | -0.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:42 | Final | Vu Duy Tiep | ⇔ | 787 | 1 : 3 | 6-11 11-4 5-11 11-13 | -3.4 | |
22:01 | gr | Vu Duy Tiep | ⇔ | 787 | 1 : 3 | 7-11 6-11 11-6 7-11 | -3.4 | |
21:00 | gr | Libal Ja | ⇔ | 699 | 3 : 0 | 11-6 13-11 11-4 | +4.3 | |
20:30 | gr | Kolar M | ⇔ | 670 | 3 : 1 | 11-4 8-11 11-7 11-7 | +1.5 |
4 Jun 2022 20:00
Tournament A12. league 700-800
Korp P Sr. | 753 | 3 place | -8.1 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:00 | 3rd | Pikous M | ⇔ | 784 | 3 : 1 | 11-9 11-9 2-11 11-6 | +7.8 | |
22:31 | gr | Vu Duy Tiep | ⇔ | 719 | 0 : 3 | 8-11 8-11 5-11 | -10.7 | |
21:00 | gr | Pikous M | ⇔ | 784 | 2 : 3 | 11-4 12-10 5-11 2-11 3-11 | -2.8 | |
20:00 | gr | Barbora A | ⇔ | 784 | 2 : 3 | 7-11 11-9 11-8 6-11 7-11 | -2.8 |
1 Jun 2022 20:00
Tournament A14. league 700-800
Korp P Sr. | 740 | 2 place | +14.1 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:34 | Final | Pikous M | ⇔ | 776 | 2 : 3 | 6-11 12-10 6-11 11-7 5-11 | -2.5 | |
22:30 | gr | Pikous M | ⇔ | 776 | 2 : 3 | 7-11 11-5 11-4 9-11 4-11 | -2.5 | |
21:30 | gr | Sucharda Ja | ⇔ | 814 | 3 : 2 | 5-11 11-2 10-12 11-9 11-8 | +7 | |
20:30 | gr | Lieskovsky D | ⇔ | 784 | 3 : 0 | 11-9 11-3 11-9 | +11.5 |
20 May 2022 00:00
Tournament A14
Korp P Sr. | 741 | -1.2 | ||||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
04:01 | gr | Hradecky Ja | ⇔ | 727 | 2 : 3 | 3-11 11-7 7-11 11-3 10-12 | -4.6 | |
03:00 | gr | Pacha R | ⇔ | 770 | 0 : 3 | 9-11 9-11 4-11 | -5.7 | |
02:00 | gr | Kliuchuk R | ⇔ | 795 | 2 : 3 | 7-11 11-9 11-9 7-11 9-11 | -1.9 | |
00:30 | gr | Pavelka R | ⇔ | 778 | 3 : 0 | 11-9 11-9 11-9 | +11 |
17 May 2022 00:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 763 | 4 place | -21.7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05:21 | 3rd | Briska Ja | ⇔ | 720 | 1 : 3 | 11-7 8-11 5-11 9-11 | -8.6 | |
03:30 | gr | Pacha R | ⇔ | 775 | 3 : 2 | 12-10 14-12 4-11 13-15 12-10 | +4.5 | |
02:30 | gr | Briska Ja | ⇔ | 720 | 2 : 3 | 11-8 7-11 11-8 4-11 5-11 | -5.7 | |
01:30 | gr | Pavelka R | ⇔ | 758 | 2 : 3 | 11-8 11-8 9-11 9-11 8-11 | -4.2 | |
00:30 | gr | Pecka V | ⇔ | 735 | 1 : 3 | 11-8 6-11 6-11 5-11 | -7.7 |
14 May 2021 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 766 | 2 place | -2.3 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:30 | Final | Havlicek V | ⇔ | 772 | 0 : 3 | 3-11 6-11 8-11 | -7.5 | |
11:00 | gr | Belovsky Jo | ⇔ | 753 | 1 : 3 | 8-11 6-11 11-8 9-11 | -6.7 | |
10:00 | gr | Havlicek V | ⇔ | 772 | 3 : 0 | 12-10 11-8 11-7 | +8.5 | |
09:30 | gr | Flanderka M | ⇔ | 735 | 3 : 2 | 3-11 12-10 1-11 11-6 11-7 | +2.8 |
13 May 2021 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 775 | 4 place | -8.9 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:20 | 3rd | Klement M | ⇔ | 809 | 0 : 3 | 10-12 7-11 7-11 | -5.2 | |
11:09 | gr | Klement M | ⇔ | 809 | 2 : 3 | 5-11 7-11 11-6 11-9 6-11 | -2.6 | |
10:04 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 849 | 2 : 3 | 11-8 11-8 7-11 7-11 9-11 | -1 | |
09:31 | gr | Louda Ji | ⇔ | 871 | 2 : 3 | 4-11 11-8 2-11 14-12 7-11 | -0.1 |
11 May 2021 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 778 | 2 place | -3 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17:00 | Final | Cinibulk M | ⇔ | 826 | 0 : 3 | 7-11 8-11 11-13 | -4.2 | |
15:29 | gr | Klement M | ⇔ | 807 | 1 : 3 | 9-11 11-4 7-11 8-11 | -4.3 | |
14:30 | gr | Cinibulk M | ⇔ | 826 | 1 : 3 | 11-8 10-12 7-11 8-11 | -3.1 | |
13:29 | gr | Holik T | ⇔ | 812 | 3 : 1 | 11-6 12-10 6-11 12-10 | +8 |
29 Arp 2021 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 777 | 2 place | +1.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:33 | Final | Vojtech J | ⇔ | 790 | 2 : 3 | 12-10 16-14 7-11 2-11 11-13 | -3.5 | |
15:00 | gr | Vojtech J | ⇔ | 790 | 1 : 3 | 14-12 9-11 5-11 8-11 | -5.2 | |
14:00 | gr | Adamec L | ⇔ | 728 | 3 : 0 | 11-8 11-7 11-4 | +4.1 | |
13:30 | gr | Berger Ja | ⇔ | 748 | 3 : 0 | 11-6 11-8 11-7 | +5.6 |
21 Arp 2021 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 770 | 2 place | +8.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:40 | Final | Svedik M | ⇔ | 830 | 1 : 3 | 9-11 14-12 7-11 7-11 | -2.4 | |
15:31 | gr | Flanderka M | ⇔ | 725 | 3 : 1 | 11-8 9-11 11-5 11-3 | +3.3 | |
14:10 | gr | Varnuska T | ⇔ | 767 | 1 : 3 | 11-7 11-13 7-11 7-11 | -6.2 | |
13:00 | gr | Svedik M | ⇔ | 830 | 3 : 0 | 11-6 11-6 18-16 | +12.9 |
20 Arp 2021 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 766 | 4 place | +3.7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:04 | 3rd | Adamec L | ⇔ | 744 | 2 : 3 | 12-10 12-10 8-11 11-13 9-11 | -4.9 | |
15:30 | gr | Adamec L | ⇔ | 744 | 3 : 0 | 11-5 11-8 13-11 | +6.3 | |
13:59 | gr | Janku O | ⇔ | 794 | 2 : 3 | 11-8 5-11 11-4 8-11 6-11 | -2.9 | |
13:00 | gr | Klement M | ⇔ | 797 | 3 : 2 | 11-13 5-11 11-9 11-9 11-7 | +5.2 |
14 Arp 2021 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 789 | 4 place | -23 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:13 | 3rd | Vojtech J | ⇔ | 773 | 2 : 3 | 11-6 7-11 11-9 9-11 9-11 | -4.6 | |
11:35 | gr | Vojtech J | ⇔ | 773 | 2 : 3 | 11-6 12-10 5-11 7-11 8-11 | -4.6 | |
10:10 | gr | Klement M | ⇔ | 813 | 0 : 3 | 9-11 8-11 6-11 | -6 | |
09:01 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 824 | 1 : 3 | 5-11 11-9 7-11 10-12 | -3.9 |
12 Arp 2021 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 797 | 4 place | -8.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:05 | 3rd | Svedik M | ⇔ | 814 | 0 : 3 | 8-11 14-16 13-15 | -6.6 | |
15:30 | gr | Cinibulk M | ⇔ | 811 | 2 : 3 | 8-11 11-5 9-11 11-6 8-11 | -3.4 | |
14:31 | gr | Svedik M | ⇔ | 814 | 3 : 0 | 11-8 11-6 14-12 | +9.4 | |
13:30 | gr | Waldhauser V | ⇔ | 802 | 0 : 3 | 13-15 9-11 9-11 | -7.6 |
13 Mar 2021 10:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 793 | 4 place | +4.3 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13:04 | 3rd | Zahradnik T | ⇔ | 885 | 1 : 3 | 11-9 8-11 3-11 9-11 | -0.4 | |
12:35 | gr | Batthyany T | ⇔ | 842 | 1 : 3 | 3-11 11-9 9-11 9-11 | -3 | |
11:32 | gr | Bittner M | ⇔ | 897 | 2 : 3 | 5-11 7-11 11-9 11-9 5-11 | 0 | |
10:34 | gr | Zahradnik T | ⇔ | 885 | 3 : 2 | 11-9 11-9 5-11 7-11 11-6 | +7.7 |
10 Mar 2021 10:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 788 | 3 place | +5.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13:09 | 3rd | Anton P | ⇔ | 806 | 3 : 1 | 9-11 11-4 11-5 11-7 | +7.1 | |
12:00 | gr | Louda Ji | ⇔ | 837 | 2 : 3 | 6-11 11-3 11-8 8-11 5-11 | -2 | |
11:00 | gr | Anton P | ⇔ | 806 | 3 : 2 | 3-11 11-8 9-11 11-6 11-9 | +4.7 | |
10:30 | gr | Holik T | ⇔ | 809 | 1 : 3 | 11-7 6-11 7-11 11-13 | -4.8 |
8 Mar 2021 14:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 800 | 2 place | -11.3 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17:30 | Final | Waldhauser V | ⇔ | 788 | 1 : 3 | 11-9 11-13 8-11 8-11 | -6.7 | |
16:00 | gr | Svedik M | ⇔ | 819 | 1 : 3 | 5-11 11-5 4-11 7-11 | -4.8 | |
15:00 | gr | Waldhauser V | ⇔ | 788 | 2 : 3 | 15-13 7-11 8-11 11-8 10-12 | -4.5 | |
14:30 | gr | Varnuska T | ⇔ | 751 | 3 : 0 | 11-2 11-5 13-11 | +4.1 |
23 Feb 2021 14:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 799 | 2 place | +1.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17:37 | Final | Klement M | ⇔ | 820 | 0 : 3 | 5-11 9-11 11-13 | -6.3 | |
16:33 | gr | Anton P | ⇔ | 791 | 3 : 2 | 9-11 7-11 11-5 11-8 11-7 | +3.7 | |
15:47 | gr | Urban M | ⇔ | 833 | 3 : 1 | 11-7 6-11 11-9 11-7 | +8 | |
14:47 | gr | Klement M | ⇔ | 820 | 1 : 3 | 7-11 11-8 11-13 10-12 | -4.8 |
11 Feb 2021 14:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 803 | 3 place | -3.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17:01 | 3rd | Vojtech J | ⇔ | 774 | 3 : 2 | 9-11 11-7 11-8 9-11 11-9 | +2.9 | |
16:01 | gr | Klement M | ⇔ | 825 | 1 : 3 | 11-9 10-12 6-11 4-11 | -4.7 | |
14:59 | gr | Cinibulk M | ⇔ | 806 | 0 : 3 | 5-11 13-15 2-11 | -7.7 | |
14:33 | gr | Vojtech J | ⇔ | 774 | 3 : 0 | 11-5 11-7 11-5 | +5.7 |
22 Jan 2021 18:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 827 | 4 place | -23.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21:15 | 3rd | Anton P | ⇔ | 750 | 1 : 3 | 7-11 11-9 8-11 6-11 | -10.6 | |
20:45 | gr | Anton P | ⇔ | 750 | 0 : 3 | 10-12 7-11 13-15 | -14.2 | |
19:01 | gr | Holik T | ⇔ | 817 | 1 : 3 | 7-11 4-11 11-8 3-11 | -6.6 | |
18:04 | gr | Urban M | ⇔ | 853 | 3 : 1 | 8-11 11-9 14-12 11-8 | +7.6 |
16 Dec 2020 10:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 822 | 4 place | +4.9 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13:13 | 3rd | Just F | ⇔ | 847 | 0 : 3 | 3-11 8-11 7-11 | -6 | |
12:02 | gr | Just F | ⇔ | 847 | 3 : 1 | 13-11 11-7 6-11 11-9 | +7.5 | |
11:32 | gr | Jiricek Jan | ⇔ | 871 | 0 : 3 | 4-11 8-11 5-11 | -4.1 | |
10:02 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 846 | 3 : 1 | 11-9 8-11 11-6 12-10 | +7.5 |
10 Dec 2020 10:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 808 | 2 place | +14.5 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14:01 | Final | Brozik K | ⇔ | 821 | 2 : 3 | 11-6 7-11 11-7 5-11 6-11 | -3.5 | |
12:51 | gr | Brozik K | ⇔ | 821 | 3 : 2 | 4-11 12-10 11-8 4-11 11-9 | +4.5 | |
11:43 | gr | Louda Ji | ⇔ | 892 | 3 : 2 | 9-11 12-10 9-11 12-10 15-13 | +7.4 | |
10:32 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 845 | 3 : 2 | 8-11 11-6 9-11 11-5 11-6 | +5.5 |
4 Dec 2020 10:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 802 | 1 place | +7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13:30 | Final | Klement M | ⇔ | 795 | 3 : 2 | 13-11 8-11 4-11 13-11 14-12 | +3.7 | |
12:00 | gr | Havlicek V | ⇔ | 794 | 3 : 0 | 11-4 11-7 13-11 | +7.4 | |
11:00 | gr | Klement M | ⇔ | 795 | 1 : 3 | 11-7 10-12 9-11 3-11 | -6.4 | |
10:31 | gr | Hasmanda R | ⇔ | 727 | 3 : 1 | 11-6 9-11 11-8 14-12 | +1.5 |
26 Nov 2020 12:00
Tournament A12. Poland
Korp P Sr. | 816 | 4 place | -7.7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15:01 | 3rd | Huk M | ⇔ | 849 | 2 : 3 | 11-5 4-11 2-11 11-7 8-11 | -2.7 | |
14:30 | gr | Jenicek Ja | ⇔ | 900 | 1 : 3 | 11-9 7-11 2-11 5-11 | -1 | |
13:34 | gr | Huk M | ⇔ | 849 | 1 : 3 | 7-11 11-8 0-11 9-11 | -4 | |
12:32 | gr | Ghariani S | ⇔ | 919 | 1 : 3 | 4-11 7-11 11-9 6-11 | 0 |
26 Nov 2020 17:00
Tournament A12. Poland
Korp P Sr. | 816 | 4 place | -6.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20:01 | 3rd | Jenicek Ja | ⇔ | 900 | 2 : 3 | 11-4 11-9 6-11 6-11 7-11 | -0.6 | |
19:29 | gr | Jenicek Ja | ⇔ | 900 | 2 : 3 | 6-11 4-11 11-6 14-12 6-11 | -0.6 | |
18:02 | gr | Ghariani S | ⇔ | 919 | 0 : 3 | 5-11 10-12 7-11 | 0 | |
17:01 | gr | Huk M | ⇔ | 849 | 0 : 3 | 5-11 10-12 5-11 | -5.4 |
9 Oct 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 805 | 4 place | +11.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:00 | 3rd | Jenicek Ja | ⇔ | 889 | 1 : 3 | 5-11 12-10 2-11 8-11 | -1 | |
15:30 | gr | Barton A | ⇔ | 864 | 1 : 3 | 11-9 5-11 6-11 10-12 | -2.5 | |
14:30 | gr | Krahulec P | ⇔ | 917 | 1 : 3 | 12-10 7-11 10-12 2-11 | 0 | |
13:43 | gr | Jenicek Ja | ⇔ | 889 | 3 : 0 | 11-7 11-9 11-6 | +14.7 |
7 Oct 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 797 | 2 place | +8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:31 | Final | Barton A | ⇔ | 854 | 1 : 3 | 12-14 7-11 11-7 5-11 | -2.6 | |
15:00 | gr | Barton A | ⇔ | 854 | 0 : 3 | 4-11 2-11 7-11 | -3.4 | |
14:00 | gr | Flanderka M | ⇔ | 790 | 3 : 0 | 11-8 11-9 11-8 | +7.4 | |
13:30 | gr | Klement M | ⇔ | 772 | 3 : 0 | 11-4 11-9 11-3 | +6 |
2 Oct 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 824 | 4 place | -26.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:00 | 3rd | Klement M | ⇔ | 772 | 1 : 3 | 11-2 4-11 7-11 5-11 | -9.1 | |
11:32 | gr | Klement M | ⇔ | 772 | 1 : 3 | 2-11 11-7 12-14 4-11 | -9.1 | |
10:00 | gr | Just F | ⇔ | 868 | 0 : 3 | 9-11 4-11 9-11 | -4.4 | |
09:00 | gr | Barton A | ⇔ | 860 | 1 : 3 | 8-11 11-6 6-11 8-11 | -3.8 |
30 Sep 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 811 | 1 place | +13.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:30 | Final | Regner M-l | ⇔ | 841 | 3 : 2 | 7-11 11-6 7-11 11-5 11-3 | +5.2 | |
11:00 | gr | Regner M-l | ⇔ | 841 | 2 : 3 | 11-7 7-11 11-7 9-11 7-11 | -2.8 | |
10:00 | gr | Havlicek V | ⇔ | 805 | 3 : 1 | 11-7 7-11 11-6 11-7 | +5.6 | |
09:30 | gr | Klement M | ⇔ | 791 | 3 : 1 | 9-11 11-8 11-7 11-6 | +4.8 |
25 Sep 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 809 | 4 place | +2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:07 | 3rd | Barton A | ⇔ | 873 | 2 : 3 | 11-8 11-9 5-11 9-11 5-11 | -1.4 | |
11:30 | gr | Regner M-l | ⇔ | 838 | 2 : 3 | 9-11 5-11 11-7 11-8 4-11 | -2.9 | |
10:01 | gr | Barton A | ⇔ | 873 | 3 : 1 | 11-3 11-7 5-11 11-9 | +9.8 | |
09:00 | gr | Just F | ⇔ | 850 | 1 : 3 | 10-12 9-11 11-8 9-11 | -3.5 |
23 Sep 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 813 | 2 place | -3.9 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:32 | Final | Flanderka M | ⇔ | 768 | 0 : 3 | 7-11 6-11 8-11 | -11.6 | |
14:59 | gr | Flanderka M | ⇔ | 768 | 3 : 2 | 11-6 2-11 9-11 11-7 11-9 | +2.2 | |
14:32 | gr | Danicek R | ⇔ | 757 | 3 : 0 | 11-5 11-6 15-13 | +3.5 | |
13:03 | gr | Svedik M | ⇔ | 749 | 3 : 2 | 11-8 2-11 10-12 12-10 11-9 | +1.4 |
21 Sep 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 837 | 4 place | -23.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:00 | 3rd | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 848 | 0 : 3 | 4-11 8-11 7-11 | -7.2 | |
11:28 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 848 | 1 : 3 | 7-11 5-11 11-7 9-11 | -5.4 | |
10:31 | gr | Louda Ji | ⇔ | 869 | 1 : 3 | 5-11 11-6 3-11 4-11 | -4.1 | |
09:30 | gr | Just F | ⇔ | 848 | 0 : 3 | 9-11 12-14 8-11 | -7.1 |
19 Sep 2020 21:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 829 | 3 place | +8.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:02 | gr | Louda Ji | ⇔ | 894 | 3 : 2 | 11-9 11-4 8-11 6-11 13-11 | +6.6 | |
22:30 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 840 | 1 : 3 | 13-11 9-11 10-12 6-11 | -5.3 | |
21:02 | gr | Bittner M | ⇔ | 854 | 2 : 3 | 14-16 5-11 11-7 16-14 7-11 | -3 | |
00:11 | 3rd | Louda Ji | ⇔ | 894 | 3 : 1 | 11-9 11-8 11-13 14-12 | +9.9 |
18 Sep 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 816 | 3 place | +13.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:31 | 3rd | Just F | ⇔ | 878 | 3 : 2 | 11-4 4-11 11-5 11-13 11-9 | +6.5 | |
11:30 | gr | Just F | ⇔ | 878 | 3 : 1 | 12-10 12-14 13-11 11-9 | +9.7 | |
10:34 | gr | Huk M | ⇔ | 903 | 0 : 3 | 11-13 11-13 4-11 | -1.1 | |
09:30 | gr | Louda Ji | ⇔ | 863 | 2 : 3 | 11-6 13-11 6-11 7-11 9-11 | -2.1 |
14 Sep 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 816 | 1 place | +0.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:30 | Final | Havlicek V | ⇔ | 767 | 3 : 2 | 11-7 10-12 3-11 11-5 11-6 | +2 | |
11:00 | gr | Klement M | ⇔ | 796 | 0 : 3 | 11-13 8-11 8-11 | -9.6 | |
10:32 | gr | Havlicek V | ⇔ | 767 | 3 : 0 | 11-5 11-3 11-8 | +4 | |
09:02 | gr | Danicek R | ⇔ | 761 | 3 : 0 | 11-7 11-7 11-8 | +3.6 |
11 Sep 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 796 | 1 place | +21.1 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:32 | Final | Havlicek V | ⇔ | 760 | 3 : 1 | 11-9 8-11 11-8 11-6 | +3.9 | |
11:00 | gr | Danicek R | ⇔ | 789 | 3 : 0 | 13-11 11-6 13-11 | +7.4 | |
10:30 | gr | Havlicek V | ⇔ | 760 | 3 : 0 | 11-5 11-3 11-6 | +5.2 | |
09:00 | gr | Veselka J | ⇔ | 758 | 3 : 1 | 7-11 11-8 11-9 11-8 | +3.8 |
9 Sep 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 796 | 3 place | 0.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:07 | 3rd | Flanderka M | ⇔ | 769 | 3 : 0 | 11-4 11-5 12-10 | +5.8 | |
11:01 | gr | Regner M-l | ⇔ | 803 | 2 : 3 | 3-11 7-11 12-10 12-10 6-11 | -3.7 | |
10:01 | gr | Danicek R | ⇔ | 788 | 1 : 3 | 11-9 8-11 9-11 13-15 | -6.5 | |
09:31 | gr | Flanderka M | ⇔ | 769 | 3 : 1 | 11-4 11-8 9-11 11-9 | +4.4 |
7 Sep 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 800 | 4 place | -4.5 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:04 | 3rd | Brozik K | ⇔ | 915 | 1 : 3 | 9-11 7-11 16-14 7-11 | 0 | |
11:32 | gr | Just F | ⇔ | 867 | 1 : 3 | 3-11 11-5 8-11 9-11 | -2 | |
10:30 | gr | Brozik K | ⇔ | 915 | 0 : 3 | 7-11 7-11 9-11 | 0 | |
09:30 | gr | Rose R | ⇔ | 859 | 1 : 3 | 8-11 12-10 7-11 2-11 | -2.5 |
1 Sep 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 812 | 2 place | -11.1 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:38 | Final | Louda Ji | ⇔ | 828 | 0 : 3 | 3-11 9-11 6-11 | -6.7 | |
15:19 | gr | Louda Ji | ⇔ | 828 | 1 : 3 | 7-11 4-11 11-2 14-16 | -5 | |
14:30 | gr | Danicek R | ⇔ | 751 | 2 : 3 | 11-8 7-11 11-13 11-8 17-19 | -6.4 | |
13:03 | gr | Flanderka M | ⇔ | 792 | 3 : 0 | 11-6 11-8 12-10 | +6.4 |
23 Aug 2020 17:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 816 | 4 place | -4.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20:03 | 3rd | Zahradnik T | ⇔ | 878 | 1 : 3 | 7-11 7-11 12-10 5-11 | -2.3 | |
19:02 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 824 | 0 : 3 | 7-11 9-11 8-11 | -7.4 | |
18:00 | gr | Zahradnik T | ⇔ | 878 | 3 : 2 | 11-9 6-11 8-11 12-10 11-6 | +6.5 | |
17:29 | gr | Havlik Ja jr. | ⇔ | 900 | 1 : 3 | 2-11 9-11 11-9 5-11 | -1 |
29 Jul 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 806 | 4 place | +10.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:05 | 3rd | Bayer A | ⇔ | 894 | 1 : 3 | 9-11 12-10 6-11 2-11 | -0.7 | |
14:59 | gr | Batog T | ⇔ | 883 | 0 : 3 | 6-11 4-11 6-11 | -1.8 | |
14:30 | gr | Brozik K | ⇔ | 876 | 3 : 0 | 11-4 11-7 12-10 | +13.6 | |
13:02 | gr | Bayer A | ⇔ | 894 | 2 : 3 | 11-8 6-11 8-11 11-9 6-11 | -0.5 |
28 Jul 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 827 | 3 place | -21.3 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:06 | 3rd | Klement M | ⇔ | 790 | 3 : 1 | 11-7 11-9 10-12 11-3 | +3.7 | |
11:31 | gr | Louda Ji | ⇔ | 814 | 1 : 3 | 5-11 11-7 5-11 9-11 | -6.8 | |
10:00 | gr | Perny M | ⇔ | 801 | 1 : 3 | 4-11 6-11 15-13 4-11 | -7.6 | |
09:02 | gr | Klement M | ⇔ | 790 | 0 : 3 | 9-11 7-11 2-11 | -11 |
26 Jul 2020 21:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 840 | 4 place | -12.3 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23:13 | gr | Urban M | ⇔ | 811 | 2 : 3 | 11-6 11-13 6-11 11-8 3-11 | -5.1 | |
22:10 | gr | Bittner M | ⇔ | 849 | 3 : 1 | 11-9 11-8 8-11 11-4 | +6.6 | |
21:44 | gr | Havlik Ja jr. | ⇔ | 841 | 1 : 3 | 11-9 9-11 6-11 8-11 | -5.9 | |
00:08 | 3rd | Havlik Ja jr. | ⇔ | 841 | 0 : 3 | 5-11 9-11 7-11 | -7.9 |
24 Jul 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 822 | 1 place | +17.9 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:35 | Final | Hlavsa T | ⇔ | 819 | 3 : 2 | 11-9 2-11 5-11 11-9 11-4 | +3.9 | |
15:30 | gr | Perny M | ⇔ | 812 | 3 : 2 | 8-11 11-8 8-11 11-4 11-8 | +3.6 | |
14:33 | gr | Waldhauser V | ⇔ | 786 | 3 : 1 | 12-10 11-9 6-11 11-9 | +3.8 | |
13:33 | gr | Hlavsa T | ⇔ | 819 | 3 : 1 | 11-5 11-8 1-11 11-8 | +5.8 |
22 Jul 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 821 | 3 place | +1.9 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:01 | 3rd | Perny M | ⇔ | 826 | 3 : 1 | 11-9 11-13 11-3 11-8 | +6.3 | |
11:36 | gr | Perny M | ⇔ | 826 | 3 : 0 | 12-10 11-8 11-9 | +8.4 | |
10:33 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 817 | 1 : 3 | 9-11 11-9 6-11 8-11 | -6.3 | |
09:30 | gr | Louda Ji | ⇔ | 806 | 1 : 3 | 5-11 11-8 7-11 8-11 | -6.9 |
19 Jul 2020 17:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 814 | 1 place | +8.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20:48 | Final | Urban M | ⇔ | 815 | 3 : 1 | 10-12 11-9 11-7 11-8 | +6.1 | |
19:31 | gr | Waldhauser V | ⇔ | 789 | 3 : 0 | 11-4 11-6 11-9 | +6 | |
18:20 | gr | Urban M | ⇔ | 815 | 3 : 2 | 11-8 11-7 6-11 15-17 11-9 | +4.1 | |
17:59 | gr | Louda Ji | ⇔ | 803 | 0 : 3 | 9-11 6-11 9-11 | -8.8 |
17 Jul 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 802 | 2 place | +12.5 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:59 | Final | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 800 | 2 : 3 | 11-9 7-11 6-11 12-10 12-14 | -4.1 | |
15:09 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 800 | 3 : 2 | 11-13 11-7 13-15 11-8 11-4 | +3.9 | |
14:11 | gr | Urban M | ⇔ | 831 | 3 : 1 | 11-8 11-8 10-12 15-13 | +7.7 | |
13:34 | gr | Louda Ji | ⇔ | 811 | 3 : 2 | 11-9 11-8 9-11 1-11 12-10 | +4.4 |
14 Jul 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 798 | 3 place | +3.6 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:09 | 3rd | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 804 | 3 : 2 | 11-4 11-13 7-11 11-8 11-8 | +4.2 | |
11:00 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 804 | 3 : 1 | 5-11 11-2 11-8 11-7 | +6.4 | |
10:01 | gr | Havlik Ja jr. | ⇔ | 849 | 1 : 3 | 5-11 12-10 8-11 8-11 | -3 | |
09:34 | gr | Louda Ji | ⇔ | 824 | 1 : 3 | 11-8 1-11 6-11 10-12 | -4.4 |
12 Jul 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 804 | 2 place | -5.1 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:32 | Final | Svedik M | ⇔ | 784 | 1 : 3 | 11-8 9-11 7-11 6-11 | -7.2 | |
11:30 | gr | Svedik M | ⇔ | 784 | 0 : 3 | 3-11 9-11 4-11 | -9.6 | |
10:03 | gr | Klement M | ⇔ | 774 | 3 : 1 | 11-7 12-10 9-11 11-8 | +4.2 | |
09:01 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 819 | 3 : 1 | 11-8 11-5 8-11 11-9 | +6.9 |
10 Jul 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 810 | 2 place | -5.7 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:42 | Final | Klement M | ⇔ | 763 | 2 : 3 | 8-11 11-9 5-11 11-4 7-11 | -5.9 | |
15:38 | gr | Paszkiewicz W | ⇔ | 765 | 2 : 3 | 11-9 9-11 11-8 7-11 6-11 | -5.8 | |
14:33 | gr | Belovsky Jo | ⇔ | 768 | 3 : 2 | 11-5 9-11 11-8 3-11 11-6 | +2.3 | |
13:38 | gr | Klement M | ⇔ | 763 | 3 : 1 | 11-7 11-13 11-5 11-9 | +3.1 |
9 Jul 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 796 | 2 place | +14.9 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:32 | Final | Perny M | ⇔ | 823 | 1 : 3 | 3-11 11-5 8-11 5-11 | -4.4 | |
11:00 | gr | Paszkiewicz W | ⇔ | 780 | 3 : 2 | 11-9 6-11 11-9 9-11 15-13 | +3.4 | |
10:30 | gr | Perny M | ⇔ | 823 | 3 : 0 | 11-6 11-6 11-6 | +10.1 | |
09:01 | gr | Louda Ji | ⇔ | 827 | 3 : 2 | 9-11 11-6 12-10 5-11 11-4 | +5.2 |
2 Jul 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 815 | 4 place | -19.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:32 | 3rd | Cinibulk M | ⇔ | 831 | 1 : 3 | 3-11 13-11 8-11 9-11 | -5 | |
15:27 | gr | Louda Ji | ⇔ | 812 | 1 : 3 | 7-11 9-11 11-9 8-11 | -6.2 | |
14:32 | gr | Smetana Jo | ⇔ | 841 | 2 : 3 | 5-11 11-6 11-8 8-11 6-11 | -3 | |
14:06 | gr | Cinibulk M | ⇔ | 831 | 1 : 3 | 6-11 11-8 3-11 8-11 | -5 |
30 Jun 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 802 | 1 place | +14.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:42 | Final | Just F | ⇔ | 794 | 3 : 0 | 11-7 11-9 11-6 | +7.4 | |
11:45 | gr | Flanderka M | ⇔ | 809 | 3 : 0 | 13-11 11-8 11-7 | +8.6 | |
10:53 | gr | Just F | ⇔ | 794 | 1 : 3 | 7-11 5-11 11-5 8-11 | -6.5 | |
09:35 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 799 | 3 : 2 | 9-11 11-6 9-11 11-5 11-6 | +3.9 |
24 Jun 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 768 | 1 place | +34.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:34 | Final | Svoboda Ja | ⇔ | 747 | 3 : 0 | 11-5 11-9 11-8 | +6.3 | |
15:01 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 747 | 3 : 1 | 11-9 11-9 9-11 11-5 | +4.7 | |
14:06 | gr | Perny M | ⇔ | 818 | 3 : 0 | 11-5 11-7 12-10 | +12 | |
13:46 | gr | Svedik M | ⇔ | 800 | 3 : 0 | 11-6 12-10 11-3 | +10.6 |
22 Jun 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 769 | 4 place | -0.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:00 | 3rd | Svedik M | ⇔ | 803 | 1 : 3 | 11-7 6-11 9-11 3-11 | -4 | |
15:00 | gr | Svedik M | ⇔ | 803 | 2 : 3 | 7-11 8-11 11-9 12-10 6-11 | -2.7 | |
14:30 | gr | Perny M | ⇔ | 805 | 3 : 1 | 11-8 9-11 11-5 11-2 | +8.2 | |
13:00 | gr | Filipek M | ⇔ | 831 | 1 : 3 | 12-14 6-11 11-9 10-12 | -2.3 |
19 Jun 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 779 | 4 place | -9.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:03 | 3rd | Louda Ji | ⇔ | 808 | 0 : 3 | 9-11 9-11 7-11 | -5.7 | |
15:18 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 786 | 0 : 3 | 8-11 5-11 8-11 | -7.4 | |
14:12 | gr | Louda Ji | ⇔ | 808 | 2 : 3 | 11-4 13-15 7-11 11-6 5-11 | -2.8 | |
13:34 | gr | Bittner M | ⇔ | 830 | 3 : 2 | 11-8 7-11 7-11 11-7 11-5 | +6.1 |
15 Jun 2020 17:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 778 | 2 place | +1.2 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20:36 | Final | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 767 | 2 : 3 | 6-11 16-14 9-11 11-4 6-11 | -4.4 | |
19:36 | gr | Klement M | ⇔ | 783 | 3 : 1 | 11-7 6-11 14-12 11-7 | +6.3 | |
18:44 | gr | Novota S | ⇔ | 746 | 3 : 0 | 11-2 11-9 11-3 | +5.4 | |
17:41 | gr | Obeslo Jo Sr. | ⇔ | 767 | 1 : 3 | 11-7 9-11 6-11 7-11 | -6.7 |
10 Jun 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 761 | 1 place | +18.3 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:30 | Final | Waldhauser V | ⇔ | 745 | 3 : 2 | 11-6 6-11 8-11 11-7 11-9 | +3.4 | |
11:30 | gr | Waldhauser V | ⇔ | 745 | 3 : 1 | 11-6 11-4 4-11 11-5 | +5 | |
10:00 | gr | Hlavsa T | ⇔ | 736 | 3 : 0 | 11-8 11-5 14-12 | +6 | |
09:00 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 713 | 3 : 1 | 12-14 11-8 11-9 11-9 | +3.1 |
8 Jun 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 756 | 1 place | +5.8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:30 | Final | Novota S | ⇔ | 741 | 3 : 2 | 11-13 10-12 11-7 11-9 12-10 | +3.4 | |
15:31 | gr | Waldhauser V | ⇔ | 743 | 3 : 2 | 6-11 11-9 11-6 2-11 11-9 | +3.5 | |
14:00 | gr | Novota S | ⇔ | 741 | 1 : 3 | 4-11 5-11 11-6 10-12 | -6.9 | |
13:05 | gr | Pecka V | ⇔ | 739 | 3 : 1 | 9-11 11-9 11-4 11-6 | +5 |
5 Jun 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 746 | 2 place | +10.5 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:35 | Final | Hlavsa T | ⇔ | 725 | 2 : 3 | 7-11 11-7 7-11 11-7 5-11 | -4.8 | |
15:30 | gr | Waldhauser V | ⇔ | 750 | 3 : 0 | 11-5 11-5 11-7 | +8.3 | |
14:33 | gr | Hlavsa T | ⇔ | 725 | 3 : 2 | 7-11 9-11 11-5 11-5 11-4 | +3.2 | |
13:41 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 726 | 3 : 2 | 11-9 6-11 3-11 11-8 12-10 | +3.2 |
1 Jun 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 733 | 1 place | +13.4 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:30 | Final | Svoboda Ja | ⇔ | 714 | 3 : 0 | 11-8 11-8 11-8 | +6.4 | |
11:30 | gr | Danicek R | ⇔ | 735 | 3 : 1 | 11-9 11-4 3-11 11-9 | +6.1 | |
10:30 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 714 | 1 : 3 | 11-4 6-11 8-11 9-11 | -7.2 | |
09:30 | gr | Vrabec Jak | ⇔ | 725 | 3 : 0 | 11-9 13-11 11-5 | +7.3 |
26 May 2020 09:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 742 | 2 place | -8 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:32 | Final | Holik T | ⇔ | 768 | 1 : 3 | 3-11 22-20 6-11 7-11 | -4.4 | |
11:00 | gr | Tauchman D | ⇔ | 735 | 2 : 3 | 11-6 11-9 7-11 8-11 9-11 | -4.3 | |
10:29 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 717 | 3 : 1 | 10-12 11-8 11-8 11-6 | +4.5 | |
08:59 | gr | Holik T | ⇔ | 768 | 1 : 3 | 4-11 11-7 7-11 7-11 | -4.4 |
25 May 2020 13:00
Tournament A12
Korp P Sr. | 735 | 2 place | +7.5 | |||||
Opponent | Rat. | Result | Delta | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16:30 | Final | Klement M | ⇔ | 785 | 1 : 3 | 16-18 13-11 10-12 8-11 | -3 | |
15:00 | gr | Svoboda Ja | ⇔ | 735 | 3 : 1 | 11-6 11-9 6-11 11-6 | +6 | |
14:29 | gr | Pecka V | ⇔ | 750 | 3 : 1 | 9-11 11-7 11-7 11-8 | +6.9 | |
13:00 | gr | Klement M | ⇔ | 785 | 1 : 3 | 9-11 5-11 12-10 5-11 | -3 |